FINOMÉTER®
F4 és F41 típusok

F4 MOTOROS MEGHAJTÁSÚ
DIGITÁLIS ÁLLOMÁNYMÉRŐ KÉSZÜLÉK

F41 OPCIONÁLISAN
SZÁMÍTÓGÉPPEL ÖSSZEKAPCSOLT

MŰSZAKI ADATAI
A cég korábbi tapasztalatai, vizsgálatai alapján, mely gyümölcsök és zöldségfélék állomány jellem- zőinek meghatározási módját szolgálta, az F2 Finométer bázisán, annak továbbfejlesztésével és

számos kísérleti munka alapján alakította ki a digitális kijelzésű, elektronikus erőmérő cellás mérőérzékelővel működő, roncsolásos rendszerű készüléket.

Korábbi kutatások
az objektív mérési feltételek fenntartására rögzített idejű roncsolási idő kialakítását is lehetővé tették a tervezés során, mely 6 másodpercben került meghatározásra.


A roncsolási idő
rögzítése és a készülék felépítéséhez használt anyagok együttesen biztosítják, hogy az F2 típusú műszerhez viszonyítva az F4 és F41 típusú műszerek pontosságban és megbízhatóságban -kiküszöbölve az emberi tényezőket- jobban teljesítenek.

A műszer kialakítása
alapvetően robusztus szerkezetű, hordozható, mind a szántóföldön, mind pedig üzemi, labo- ratóriumi körülmények között is megbízhatóan működik.

Az F41-es típusú Finométer számítógépről vezérelhető, a mérési adatok a vezérlésre hasz- nált számítógépen a műszerhez tartozó szoftver segítségével eltárolhatók.

A mérési eredmények
megjeleníthetők mind Tenderometer, mind Finométer egységekben is, a műszer az előre beállított mérésszámok (sorozatok) szerint a mérések átlagolását elvégzi, azt megjeleníti.

A mintát tartó egység
(pohár, perforált fedél és rögzítőgyűrű mindegyike) rozsdamentes, így minden mérni kívánt anyaggal szemben ellenálló. a napi használatot követő és szükségszerű tisztítása egyszerű, különösebb szakkép- zettséget nem igényel.

A mérőfejbe szerelt rozsdamentes acéltüskék a mérések pontosságának biztosítása céljából, mikrokapcsolókkal határolják a roncsoló tüskék behatolási mélységét, ezáltal biztosítható, hogy az összenyomódott minta ne zavarja a tiszta nyírási erő/ellenállás értékét.

A roncsolást
19 db tüskét tartalmazó rozsdamentes acélból gyártott fej végzi. A roncsoló erőt 300 kg maximális terhelhetőségű erőmérő cella érzékeli 50%-os mechanikai védelemmel felszerelve.

Finométer F4 és F41 típusok műszaki adatai

Méret adatok mérésre kész állapotban

H/SZ/M (mm) 390/225/530

Tömeg csomagolás nélkül

20,5 kg (+ tápegység 1,3 kg)

Kijelző

64x120 pixeles grafikus megjelenítő

Méréstartomány

0-300 KN

Mechanikai túlterhelés elleni védelemmel

max. 150 KN

Pontosság

+/- 1 N

Mérőegység

SENSOCAR BS-1-300 kg típusú elektronikus mérlegcella

Működtetés

Egyenfeszültségű motoros lehajtással (12V DC)

Egyenfeszültségű tápegység

HLG-240-15 típusú

Bemenet

230 V 50Hz

Kimenet

12V=/15A

Működtetési hőmérséklet

-10 és +40 oC között

Számítógépes csatlakozás

Műszer hátlapján mini USB (vezetékes)

A K+F Konzervkutató és Fejlesztő Mérnökiroda Kft tanúsítja, hogy az általa kifejlesztett F4 és F41-es típusú állományvizsgáló készülékek teljesítik minda- zon lényeges követelményeket, melyek jelenleg érvényben vannak Magyarországon és

az Európai Unióban a Biztonsági előírások, a Tűzvédelmi előírások, a Villamos biztonsági előírások, valamint a Környezetvédelmi előírások területén.

A műszer
12 V egyenfeszültséggel működik, mely a készülékhez hozzácsomagolt (230V AC/12 V DC) hálózati tápegységen vagy gépjármű szivargyújtóján keresztül is üzemeltethető.

Garanciális feltételek
A műszerre a gyártó az átvételtől számított 12 hónap garanciát vállal, amely garanciát a K+F Konzervkutató Kft. kalibráló laboratóriumában lehet érvényesíteni.

Mind az F4-es, mind pedig az F41-es műszer csökkentett karbantartási igényű, így ezeket a műszereket rendeltetésszerű használat mellett elegendő 2-3 évente ellenőrzés, kalibrálás, műszaki felülvizsgálatnak alávetni.

A kalibrálást, illetve a műszaki ellenőrzést sajátgyártású célszerszámokkal, a nemzeti etalontól visszavezethető eszközökkel oldjuk meg. Az eszközeinket kétévenként a mérésügyi hatóságnak hitelesítésre, kalibrálásra bemutatjuk. A kalibrálás után az eszközt plombáljuk és kalibrálási bizonyítványt állítunk ki.


Referenciák
Az elmúlt évtizedekben műszereink a magyar piac mellett számos országba eljutottak, a jelentősebb külföldi felhasználók:

Oroszországi Föderáció, Lengyelország, Franciaország, Ukrajna, Szlovák Köztársaság, Románia, Szerbia, Egyesült Királyság.